Definities: verschil tussen versies
Uit Bolksch Bierbrouwersgilde
Nieuwe pagina aangemaakt met 'Op deze pagina kan je een overzicht vinden van alle definities die in onze documentatie gebruikt worden, op alfabetische volgorde. {| class="wikitable" |Alfa-Amyla...' |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
| (Een tussenliggende versie door dezelfde gebruiker niet weergegeven) | |||
| Regel 3: | Regel 3: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|Alfa-Amylase || Het proces tijdens het maischen waarbij overgebleven zetmelen worden omgezet in niet-vergistbare suikers. | |Alfa-Amylase || Het proces tijdens het maischen waarbij overgebleven zetmelen worden omgezet in niet-vergistbare suikers. | ||
|- | |||
| Alpha zuur || Het bestandsdeel van hop wat voor de bittere smaak in bier zorgt | |||
|- | |- | ||
|Beslag || Het geheel van de mout en alle opgeloste stoffen na het maischen | |Beslag || Het geheel van de mout en alle opgeloste stoffen na het maischen | ||
| Regel 14: | Regel 16: | ||
|Draft || Zie Borstel | |Draft || Zie Borstel | ||
|- | |- | ||
|Filterbed || Algemene term refererend aan het mout na je maischen | |||
|- | |||
|Niet-vergistbare suikers || Zetmeelketens van 4 tot 25 glucose eenheden (oplosbaar in water) | |Niet-vergistbare suikers || Zetmeelketens van 4 tot 25 glucose eenheden (oplosbaar in water) | ||
|- | |- | ||
Huidige versie van 15 aug 2024 om 10:35
Op deze pagina kan je een overzicht vinden van alle definities die in onze documentatie gebruikt worden, op alfabetische volgorde.
| Alfa-Amylase | Het proces tijdens het maischen waarbij overgebleven zetmelen worden omgezet in niet-vergistbare suikers. |
| Alpha zuur | Het bestandsdeel van hop wat voor de bittere smaak in bier zorgt |
| Beslag | Het geheel van de mout en alle opgeloste stoffen na het maischen |
| Beta-amylase | Het proces tijdens het maischen waarbij zetmelen worden omgezet in vergistbare suikers |
| Borstel | Vaste residu na het filteren |
| Dextrines | Zie "Niet-vergistbare suikers" |
| Draft | Zie Borstel |
| Filterbed | Algemene term refererend aan het mout na je maischen |
| Niet-vergistbare suikers | Zetmeelketens van 4 tot 25 glucose eenheden (oplosbaar in water) |
| Vergistbare suikers |
|
| Verstijfselen | Het proces waarbij de zetmeelkorrel water opneemt en openbreekt zodat het zetmeel in het water op kan lossen. Dit gebeurt bij een temperatuur van 60 C omdat dan het vetlaagje om de zetmeelkorrel oplost in het water. |
| Wort | Vloeistof na het filteren |